Tom Robodramy w zieleniakach, który ukazał się właśnie nakładem Korporacji ha!art, to pierwszy wyróżniony w ramach Programu Wsparcia Debiutantów zbiór wierszy. 

Patryk Kosenda urodził się w 1993 roku. Jest laureatem konkursów poetyckich, m.in. OKP im. Herberta, OKP im. Wojaczka, Połowu Biura Literackiego (2017). Był dwukrotnie nominowany w OKP im. Bierezina (2017 i 2018). Pełni funkcję redaktora naczelnego magazynu artystyczno-kulturalnego „Stoner Polski”.

Ze strony wydawcy:

Podmiot Kosendy to konferansjer w teatrze absurdu, jakim jest życie w późnym kapitalizmie na peryferii. Na potrzeby książki autor stworzył przenikające się uniwersa, czerpiąc m.in. z estetyk charakterystycznych dla new weird, bizarro, pejów shitpostingowych. Inspiracje te zostały pomieszane z popkulturą – głównie lat zerowych –  i współczesnym kinem, przaśną erotyką i wizjami znanymi ze starych, pięknych i naiwnych pozycji sci-fi. W wierszach twórca stara się przeforsować unikalną dla polskiej poezji współczesnej formę zaangażowania poprzez dziwność.

Książkę nabyć można tutaj: http://www.ha.art.pl/wydawnictwo/nowe-ksiazki/5421-robodramy-w-zieleniakach.html