Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

 

Instytut Literatury zaprasza na trzecie w tym roku spotkanie z cyklu „Debiutanci” – w krakowskiej siedzibie IL gościć będą Małgorzata Ślązak (autorka tomu Roleplay / Replay, Dom Literatury w Łodzi / SPP Oddział w Łodzi 2019) oraz Piotr Jemioło (Nekrotrip, Fundacja Kontent 2019). Spotkanie poprowadzi Patryk Kosenda.

 

GOŚCIE

 

Małgorzata Ślązak (1986) – Pisze, bo tak wyszło i nie umie inaczej. Lubi słowa, piosenki, różne inne dźwięki. Prawie oneironautka. Uzależniona od kofeiny i tekstowych gier fabularnych. Mieszka w piwnicy, w okolicach Łodzi.

 

Debiutancki zbiór Roleplay / Replay odbędzie swoją premierę w trakcie 13. edycji Festiwalu Puls Literatury (4-8.12.19), a już kilka dni później z autorką i jej dziełem zapozna się publiczność krakowska.

 

 

Piotr Jemioło (1990 r.) – poeta, prozaik; pracuje nad dramatem o grupce młodych naukowców. Interesuje się matematyką, ulicznym rapem oraz historią nauki. Współtwórca kolektywu intermedialnego „Linie”, zaangażowany w projekt muzyczny „Kirszenbaum”. Publikował w najlepszych magazynach literackich.

 

O debiucie krakowskiego autora pisał Jerzy Jarniewicz:

Nekrotrip to katabaza po rebrandingu, dziś już tylko hasło w krzyżówkach, oferująca śmierć, jako spektakl, do oglądania przez cudze oczy. W to miku pod tym tytułem Piotr Jemioło, orfejski kinofil i amator slasherów, powołuje do życia nowy gatunek wiersza: mondo poems. Fascynacja tym, co chore, schyłkowe, okrutne? Raczej skimming wyjałowionych języków kultury, tropienie „kłamliwych partykuł” w świecie, w którym objawienia nie będzie, bo „epifanie spaliły się w słońcu”. Tu pionierzy, zamiast na szczytach, zatykają flagę na dnie: pętle, lustra i lemniskaty zastępują składnię jako modele porządku, a wieczność ma krótki termin przydatności  do spożycia. Do tego spektaklu Piotr Jemioło dobiera z rozmysłem słowa – celne, bywa, że zabójcze.

Książka do nabycia tutaj.