Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Instytut Literatury zaprasza na drugie spotkanie z cyklu „Debiutanci” – tym razem w krakowskiej siedzibie IL gościć będą Monika Lubińska (autorka tomu „nareszcie możemy się zjadać”, Dom Literatury w Łodzi 2019) oraz Patryk Kosenda („Robodramy w zieleniakach”, Korporacja Ha!art 2019). Spotkanie poprowadzi Zuzanna Sala.

GOŚCIE

Monika Lubińska – ur. 1997, studentka sztuki pisania i filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim. Współautorka książki artystycznej „wielki kosmiczny rozpierdol” (2019), powstałej w ramach projektu studentów UŚ i Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Wiersze, recenzje i artykuły naukowe publikowała drukiem i w internecie. Mieszka w Katowicach.

O debiutanckim tomie Lubińskiej, „nareszcie możemy się zjadać”, Kacper Bartczak pisał tak: „Lubińska podsuwa fragmenty wysokobiałkowe, płciowe, ale płeć się w nich ślimaczy. Są pożywne, ale z domieszką sierści i wkładką roślinną. Ciche wiersze, które wychodzą ze skóry, by wejść w obwody. Winiety post-ludzkiej apokalipsy. Mocno sprawdzają. Sprawdźcie je”.

Książka do kupienia tutaj: https://www.facebook.com/commerce/products/2799968893410530/

Patryk Kosenda – ur. 1993, nominowany i nagrodzony w licznych konkursach poetyckich, wiersze publikował drukiem i w internecie. Redaktor naczelny magazynu artystyczno-kulturalnego „Stoner Polski”.

Na stronie wydawcy o jego debiutanckich „Robodramach w zieleniakach” czytamy: „podmiot Kosendy to konferansjer w teatrze absurdu, jakim jest życie w późnym kapitalizmie na peryferii. Na potrzeby książki autor stworzył przenikające się uniwersa, czerpiąc m.in. z estetyk charakterystycznych dla new weird, bizarro, pejów shitpostingowych. Inspiracje te zostały pomieszane z popkulturą – głównie lat zerowych – i współczesnym kinem, przaśną erotyką i wizjami znanymi ze starych, pięknych i naiwnych pozycji sci-fi. W wierszach twórca stara się przeforsować unikalną dla polskiej poezji współczesnej formę zaangażowania poprzez dziwność”.

Książka do kupienia tutaj: https://www.sklep.ha.art.pl/pl/p/%09Robodramy-w-zieleniakach/501