Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

To już drugie urodziny Instytutu Literatury! W tym roku będziemy świętować wirtualnie, za pośrednictwem portalu NowyNapis.eu i fanpage’a Instytutu na Facebooku. Czekają nas trzy popołudnia spędzone wspólnie w towarzystwie poezji i muzyki.

Na piątek zaplanowaliśmy premierę koncertu legendy poezji śpiewanej, Leszka Długosza – poety, aktora, kompozytora, artysty związanego przez wiele lat z Piwnicą pod Baranami. W drugim dniu urodzin wystąpi trio muzyczno-poetyckie w składzie: Jakub Zuckerman – artysta Piwnicy pod Baranami i laureat międzynarodowych festiwali piosenki autorskiej, Jasiek Kusek – multiinstrumentalista, producent, kierownik muzyczny Grechuta Festival w Krakowie oraz Damian Skóra – gitarzysta, kompozytor, założyciel zespołu The Magic Juice. Po występie połączymy się na żywo z Salonem Literackiem IL, gdzie przeprowadzimy Urodzinowy Turniej Jednego Wiersza, w którym przyznane zostaną nagroda publiczności i nagroda główna – obie w wysokości 500 PLN. W niedzielę imprezę zamknie premiera recitalu fortepianowego Eligiusza Skoczylasa.

 

PROGRAM

 

piątek 26 lutego 2021 roku

godz. 18:00

Koncert poezji śpiewanej Leszka Długosza z zespołem w składzie: Wiesław Dziedziński (akordeon), Wiesław Andrzej Murzański (wiolonczela), Krzysztof Oczkowski (gitara)

sobota 27 lutego 2021 roku

godz. 17:00

Koncert poezji śpiewanej Jakuba Zuckermana, Jaśka Kuska i Damiana Skóry

godz. 19:00

Urodzinowy Turniej Jednego Wiersza

niedziela 28 lutego 2021 roku

godz. 17:00

Premiera recitalu fortepianowego Eligiusza Skoczylasa