Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Serdecznie zapraszamy na sieciowe spotkanie z Anną Adamowicz – autorką dwóch książek poetyckich: Wątpia (Wydawnictwo Kwadratura, 2016) oraz Animalia (Biuro Literackie, 2019). Z poetką porozmawia Zuzanna Sala.

 

CZAS: sobota, 16.05.2020, godz. 20:00
MIEJSCE: fanpage Instytutu Literatury
PROWADZENIE: Zuzanna Sala

 

 O AUTORCE

Anna Adamowicz – urodziła się w 1993 roku w Lubinie. Diagnostka laboratoryjna, poetka, autorka tomów Wątpia (2016) oraz Animalia (2019). Tłumaczona na języki. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

 

O KSIĄŻKACH

Wątpia

Debiutancki tom Anny Adamowicz jest wytrzewioną opowieścią o ciele, jego relacjach z wnętrzem i zewnętrzem, ze światem, sztuką, historią.

 

 

Animalia

Anna Adamowicz nie ma najlepszego zdania o gatunku ludzkim, który bezmyślnie niszczy własną planetę, kolonizuje kosmos, krzywdzi inne istoty i dławi się własnym konsumpcjonizmem. Jej tom nie jest jednak pompatyczną i łatwą deklaracją: „Oskarżam!”, ale drobiazgową, rozpisaną na wiersze analizą procesów biologicznych, ekologicznych, społecznych i kulturowych, które mogą skazać ludzkość i świat na zagładę, ale mogą też stać się dla nas ocaleniem. „Poezja mnie zbawi” – głosi bliskie Adamowicz hasło, a jej własna twórczość potwierdza, że jest na to duża szansa.