Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Instytut Literatury zaprasza do udziału w konferencji „Codzienność w czasach pandemii (w doświadczeniach autorów dzienników)”, która odbędzie się w Warszawie, w pomieszczeniach „Nowego Świata Muzyki”, ul. Nowy Świat 63, w dniu 3 grudnia 2021 roku.

Osoby zainteresowane w bezpośrednim uczestnictwie w obradach proszone są o zgłoszenie zamiaru uczestnictwa na adres: konferencja.dzienniki@gmail.com . W dyskusji będą mogły wziąć udział osoby, które będą uczestniczyć w obradach na miejscu w „Nowym Świecie Muzyki”. Prosimy o zgłaszanie chęci udziału na miejscu do środy 1 grudnia do godz. 16:00. Liczba miejsc jest ograniczona, więc przy potwierdzeniu udziału bierzemy pod uwagę kolejność zgłoszeń.

Do maila zgłoszeniowego prosimy dołączyć klauzulę o następującej treści:

Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Literatury z siedzibą w Krakowie, ul. Smoleńsk 20/12, 31-112 Kraków (dalej: Instytut) dla celów związanych z organizacją konferencji „Codzienność w czasach pandemii”. Klauzula informacyjna – przetwarzanie danych osobowych

Istnieje również możliwość uczestnictwa on line. Podajemy link do transmisji konferencji: https://youtu.be/D5TPGSXEgGI

Konferencja jest pokłosiem projektu badawczego zrealizowanego na zlecenie Instytutu Literatury w Krakowie. W 2020 roku Instytut Literatury ogłosił konkurs literacki „Dziennik pandemiczny”. Tematyka nadsyłanych prac miała dotyczyć życia codziennego w warunkach pandemii. Dzienniki mają dużą wartość literacką. Niektóre z nich zostały nagrodzone i opublikowane. W dodatku zawierają niezwykle ważne treści społeczne. Są cennym materiałem „z pierwszej ręki”, który zasłużył na bezzwłoczną socjologiczną interpretację. Celem konferencji, a także wydanej w ostatnich tygodniach książki, jest ich analiza „na gorąco”, jeszcze w czasie pandemii.

W 2021 roku ukazała się w wydawnictwie NOMOS książka Dzienniki pisane w stanie pandemii (czytane z perspektywy socjologii codzienności) pod redakcją Wiesława Gumuły. Jest to jedna pierwszych socjologicznych książek o pandemii. Autorzy zamierzają podzielić się z uczestnikami konferencji rezultatami swoich badań.

Program konferencji

Share This Post, Choose Your Platform!