Ładowanie Wydarzenia

Instytut Literatury oraz redakcja Kwartalnika Kulturalnego „Nowy Napis” zapraszają na spotkanie promocyjne, które odbędzie się 8 maja o godzinie 19:00 w Domu Literatury w Łodzi przy ul. Roosevelta 17. Gośćmi spotkania będą Joanna Mueller, Joanna Łańcucka, Jan Baron i Piotr Grobliński, a poprowadzi je Rafał Gawin.

Po zakończeniu spotkania zapraszamy do udziału w otwartym Turnieju Jednego Wiersza Kwartalnika „Nowy Napis” – szczegóły w osobnym poście na stronie wydarzenia.

GOŚCIE:

Joanna Mueller – urodzona w 1979 roku w Pile. Poetka, eseistka, redaktorka, wielodzietna mama. Wydała cztery tomy poetyckie: Somnambóle fantomowe (Kraków 2003), Zagniazdowniki/Gniazdowniki (Kraków 2007, nominacja do Nagrody Literackiej Gdynia), Wylinki (Wrocław 2010) i intima thule (Wrocław 2015, nominacje do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy i do Silesiusa) oraz dwie książki eseistyczne: Stratygrafie (Wrocław 2010, nagroda Warszawska Premiera Literacka) i Powlekać rosnące (Wrocław 2013), a także zbiór wierszy dla dzieci Piraci dobrej roboty (Stronie Śląskie 2017) i bajkę Szkoła Czi-Tam w formie kamishibai (Łódź 2015). Redaktorka książek: Solistki. Antologia poezji kobiet (1989–2009) (Warszawa 2009, razem z M. Cyranowicz i J. Radczyńską) oraz Warkoczami. Antologia nowej poezji (Warszawa 2016, wraz z B. Gulą i S. Głuszak). Tłumaczona na czeski, serbski, rosyjski, ukraiński, niderlandzki, angielski, niemiecki (Mystische musthaves, Berlin 2016). Mieszka w Warszawie, gdzie m.in. współtworzy seminarium o literaturze kobiet Wspólny Pokój.

Joanna Łańcucka – urodziła się w 1978 r w Skierniewicach. Studiowała na ASP im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Maluje, rysuje, pisze. Autorka krótkich form komiksowych oraz ilustracji i grafik okładkowych – głównie do wydawnictw poetyckich. Współpracuje z kwartalnikiem Przekrój, tworząc komiksy do wierszy zamieszczanych w dziale „Wierszówka”. W 2013 r. wydała powieść pt. Stara Słaboniowa i Spiekładuchy, pisze również opowiadania grozy. Obecnie mieszka w Warszawie.

Jan Baron (ur. w 1985 r.) – autor dwóch książek poetyckich: Korekta (2010) i Układ scalony (2015). Mieszka w Chorzowie.

Piotr Grobliński (urodzony w 1966 roku w Łodzi), poeta, redaktor serii poetyckiej Kwadratura, publicysta. Wydał sześć tomów wierszy (ostatnio Inne sprawy dla reportera i Karmę dla psów), a także zbiór felietonów Depilacja okolic serca. Publikuje felietony na stronie SNG Kultura.

PROWADZĄCY:

Rafał Gawin, ur. 1984. Poeta, redaktor, korektor, recenzent, konferansjer i animator kultury. Sekretarz redakcji „Arterii”. Instruktor w dziale programowym Domu Literatury w Łodzi, odpowiedzialny za wydawnictwa. Opublikował 3,5 książki poetyckiej, ostatnio Wiersze dla kolegów (2017), a niedługo Jem mięso (2019). Tłumaczony na języki, ostatnio rumuński, węgierski i słoweński. Prowadzi rubrykę Wiersz wolny w „Liberté!”.

Share This Post, Choose Your Platform!