Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy towarzyszyli nam w trakcie naszego pierwszego roku działalności i podczas Festiwalu rocznicowego – Dziś są nasze urodziny!

W trakcie kilkudniowej imprezy w naszym nowym Salonie Literackim przy ul. Smoleńsk 20 odbyliśmy szereg fantastycznych spotkań: z poetami krakowskiego oddziału SPP i z młodymi literatami „Nowego Napisu”, w tym z Przemysławem Suchaneckim, z którym o debiucie poetyckim Wtracenie uważnie rozmawiała Zuzanna Sala z redakcji Kwartalnika KONTENT – współorganizatora spotkania.

Obejrzeliśmy widowisko artystyczne pt. Stan miłosny… przerywany oparte na książce Józefa Barana pod tym samym tytułem. Mieliśmy okazję posłuchać nowych utworów Jana Polkowskiego w wykonaniu poety i być świadkiem premiery Ryzyka bycia Polakiem – wywiadu-rzeki z autorem Rozmów z Różewiczem. Festiwal zamknęliśmy koncertem chopinowskim, w trakcie którego zaprezentował się krakowski pianista Eligiusz Skoczylas.

Dziękujemy za obecność Państwu, dziękujemy również naszym patronom:

• Kraków PL
• Biblioteka Kraków
• KrakowCzyta.pl
• Krakowski Portal

Zapraszamy do obejrzenia festiwalowej fotorelacji i na kolejne wydarzenia kulturalne, o których będziemy Państwa informować tutaj oraz w mediach społecznościowych.