Kanon i współczesność z historią w tle. Katalog publikacji Instytutu Literatury oraz książek dofinansowanych w latach 2019–2023 – link do pobrania

Katalog Kanon i współczesność z historią w tle jest podsumowaniem pięcioletniej działalności Instytutu Literatury, którego jedną z podstawowych misji jest promocja literatury niekomercyjnej i wysokoartystycznej.

Podając wszystkie pozycje, które dotychczas wydaliśmy lub przyczyniliśmy się do ich wydania, pragniemy przypomnieć czytelnikom, że literatura jest nie tylko materiałem do interpretacji i powstawania prac literaturoznawczych czy wyrazem przeżyć i przemyśleń poszczególnych autorów, ale też odbiciem życia społeczeństw, na co wskazujemy w części prezentującej tytuły powstałe w okresie pandemii koronawirusa.

Prezentowane książki są efektem licznych konkursów i programów literackich, podsumowaniem dotychczasowej współpracy z wieloma instytucjami i stowarzyszeniami. Książki z pełnymi opisami znajdziecie Państwo na stronie naszego e-sklepu.

Zbliżając się do końca działalności Instytutu Literatury, pragniemy podzielić się z Państwem drugą częścią naszego katalogu Kanon i współczesność z historią w tle. Produkcje filmowe, wydarzenia medialne, artystyczne naukowe i promocyjne.

Zrealizowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kanon Polski.