Od 9 do 11 października 2020 r. na Zamku Wojnowice we Wrocławiu odbędą się XVII Warsztaty Herbertowskie, poświęcone Tadeuszowi Różewiczowi. Bez względu na to, czy sytuacja epidemiologiczna pozwoli nam spotkać się osobiście, czy tylko zbierzemy nasze prace w książce, prosimy o zgłoszenia oraz przygotowanie referatów.

Z okazji 99 urodzin Poety czekamy na nowe odczytania, interpretacje i rozprawy problemowe. Publikacja w ramach Biblioteki Pana Cogito planowana jest na styczeń 2021 roku, aby uczcić 100-lecie urodzin pisarza. Zwyczajowo nie ma wpisowego, Instytut Literatury opłaca noclegi i wyżywienie zaakceptowanym referentom, a autorzy referatów przyjętych do druku (po dwóch recenzjach) otrzymają honorarium.

Prosimy o wypełnienie i odesłanie formularza zgłoszeniowego do 30 czerwca.

Referaty, zgodne z edytorskimi wymaganiami wydawnictwa, muszą być gotowe na 15 października.

Autorzy, którzy kończą książki poświęcone Tadeuszowi Różewiczowi, proszeni są o pilny akces do Biblioteki Pana Cogito w celu uwzględnienia publikacji w planach wydawniczych. Monografie wydawane przez Instytut Literatury otrzymują 80 pkt ministerialnych. Chętnie przyjmiemy również wcześniej publikowane, wartościowe szkice interpretacyjne i inne omówienia twórczości Pisarza, aby zebrać w jednej książce najlepsze teksty poświęcone jego twórczości.

Korespondencję prosimy kierować na adres mailowy warsztaty.herbertowskie@gmail.com

Formularz zgłoszeniowy