Ładowanie Wydarzenia

Instytut Literatury oraz redakcja Kwartalnika Kulturalnego „Nowy Napis” zapraszają na spotkanie promocyjne, które odbędzie się 12 maja o godzinie 18:00 w księgarni Dosłowna przy ul. Peowiaków 12 w Lublinie. Gośćmi spotkania będą Wojciech Brzoska, Agata Jabłońska i Andrzej Niewiadomski, a poprowadzi je Rafał Rutkowski.

Po zakończeniu spotkania zapraszamy do udziału w otwartym Turnieju Jednego Wiersza Kwartalnika „Nowy Napis” – szczegóły w osobnym poście na stronie wydarzenia.

GOŚCIE:

WOJCIECH BRZOSKA (1978)- muzykujący poeta, absolwent kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, autor ośmiu książek poetyckich, m. in. Przez judasza (2008), Drugi koniec wszystkiego (2010), Jutro nic dla nas nie ma (2017), Publikował w wielu czasopismach i antologiach, polskich i zagranicznych. Jest wokalistą w zespole Brzoska i Gawroński, z którym wydał płyty:Nunatak (2012) oraz Słońce, lupa i mrówki (2015). Współtworzy też trio Brzoska/Marciniak/Markiewicz (druga płyta Wpław ukazała się w kwietniu 2019). Zawodowo od lat związany z więziennictwem. Organizator wielu spotkań literackich oraz koncertów. Pomysłodawca adresowanego do więźniów Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jeana Geneta, którego jedenasta edycja odbędzie się w tym roku. Mieszka w Katowicach.

Agata Jabłońska (ur. 1985) – zadebiutowała zbiorem wierszy Raport wojenny (Biuro Literackie, Stronie Śląskie 2017), za który otrzymała Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius w kategorii „debiut roku”, Nagrodę im. Kazimiery Iłłakowiczówny, „Browar za debiut” – nagrodę literacką oraz była nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia. Mieszka w Krakowie, pracuje w Muzeum Narodowym. Uczestniczy w spotkaniach Krakowskiej Szkoły Poezji, współtworzy nieregularnik Stoner Polski. Robi zdjęcia, wystawy, akcje artystyczne. Wychowuje syna.

Andrzej Niewiadomski (1965) – poeta, eseista, historyk literatury. Autor dziewięciu książek poetyckich: „Panopticum” (Lublin 1992), „Niebylec” (Warszawa 1994), „Prewentorium” (Lublin 1997), „Kruszywo” (Legnica 2001), „Locja” (Kraków 2005), „Tremo” (Lublin, 2010), „Dzikie lilie” (Poznań 2012), „Kapsle i etykietki” (Mikołów 2013), „Pan Optico” (Wrocław 2014), „Podwójna kosa” (Lublin 2018), esejów „Mapa. Prolegomena” (Lublin 2012) i „K Esej podróżny” (Wrocław 2018), trzech monografii naukowych, artykułów, szkiców krytycznych,. Współzałożyciel i redaktor Kwartalnika Literackiego „Kresy” w latach 1989 – 2010. Mieszka w Lublinie.

PROWADZĄCY:

RAFAł RUTKOWSKI – ur. w 1988 roku. Poeta.. Absolwent filologii polskiej i kulturoznawstwa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Laureat projektu Połów 2014. Wiersze publikował w „Odrze”, „Ricie Baum”, „Art Papierze” „Zeszytach Poetyckich”, „Opcjach”, „Wakacie”, „Arteriach”, „Helikopterze”. Autor książki poetyckiej „Chodzę spać do rzeki” (Zeszyty Poetyckie 2015), za którą otrzymał wyróżnienie w XII Konkursie Literackim „Złoty Środek Poezji” na najlepszy debiut poetycki roku. Laureat lubelskiej nagrody kulturalnej „Żurawie”, stypendysta Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin. Organizuje cykl spotkań poetyckich „Przystanek poetów” w Centrum Kultury w Lublinie. W kwietniu 2018 roku w wydawnictwie WBPiCAK ukazała się druga książka poetycka pt. „Wywołuję siebie z ruin”.

Share This Post, Choose Your Platform!