Zwycięskie książki są już dostępne!

Można je nabyć w naszym e-sklepie: https://sklep.instytutliteratury.eu/pl/p/Dziennik-pandemiczne-pakiet/195

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 w niewyobrażalnym jeszcze kilka miesięcy temu stopniu zmienia życie jednostek i społeczeństw. Aby uchwycić ten moment wielkiego przeobrażenia świata, Instytut Literatury ogłasza otwarcie naboru na konkurs Dziennik pandemiczny.

Czekamy na osobiste świadectwo obecnych czasów, spisane w formie dziennika i dokumentujące zmiany, które w związku z plagą koronawirusa zachodzą w prywatnej, zawodowej, społecznej i politycznej sferze naszego życia.

Zwycięskie propozycje zostaną wydane nakładem Instytutu Literatury, a fragmenty wyróżnionych prac opublikowane w antologii pokonkursowej lub w kwartalniku i na portalu „Nowy Napis”.

Ich twórcy otrzymają atrakcyjne honoraria –  minimalna pula nagród konkursu wynosi 20 000 PLN.

Nabór do konkursu ma charakter dwuetapowy.

  1. Zgłoszenie akcesu – do końca 26 kwietnia bieżącego roku należy zgłosić chęć udziału w konkursie, wysyłając mail na adres konkurs@instytutliteratury.eu i wpisując w temacie „Akces – DZIENNIK” oraz imię i nazwisko
  2. Nadesłanie pracy – wszyscy, którzy wcześniej zgłosili akces do konkursu, powinni w okresie od 30 czerwca do 5 lipca przesłać projekt dziennika na adres konkurs@instytutliteratury.eu. Takie zgłoszenie powinno zawierać:
    • w załączniku – tekst zgłaszanego dziennika w formie pliku z rozszerzeniem .doc, .docx lub .rtf
    • w treści maila – imię i nazwisko, kontaktowy numer telefonu i adres e-mail oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych o następującej treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Literatury w celu udziału w konkursie literackim Dziennik pandemiczny, w tym na ewentualną publikację mojego nazwiska jako laureata ww. konkursu”
    • w temacie – „Zgłoszenie na konkurs – DZIENNIK” oraz imię i nazwisko uczestnika

Jak czytamy w regulaminie konkursu, „jury ze szczególną uwagą przyjrzy się takim egzystencjalnym wątkom, jak relacje osobiste, rodzinne i zawodowe związane z przymusową izolacją i koniecznością wykonywania pracy zdalnie, praca w szczególnych warunkach, pobyt w szczególnych warunkach, przemiany społeczno-ekonomiczne wynikające z obostrzeń przyjętych na czas pandemii oraz wpływ sytuacji zagrożenia (zdrowotnego, ekonomicznego, psychologicznego) na kondycję jednostki lub sytuację rodzinną w tym okresie”.

Regulamin

Załącznik do regulaminu