Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Serdecznie zapraszamy na transmisję finału II Ogólnopolskiego Konkursu na Książkę Literacką „Nowy Dokument Tekstowy”. Uroczyste ogłoszenie wyników z udziałem jury odbędzie się w naszym Salonie Literackim w Krakowie, a dla szerokiej publiczności relacjonowane będzie na żywo na fanpage’u Instytutu Literatury. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane były w trzech kategoriach – liryka, epika oraz esej – w tym roku wpłynęło ich aż 665. O oprawę muzyczną wydarzenia zadba słynny poeta, pianista i kompozytor – Edward Pasewicz.

 

CZAS: sobota, 6.06.2020, godz. 13:00

MIEJSCE: fanpage Instytutu Literatury

W związku ze szczególną sytuacją, w jakiej obecnie żyjemy, postanowiliśmy zwiększyć pulę nagród oraz liczbę osób wyróżnionych w ramach II Ogólnopolskiego Konkursu na Książkę Literacką „Nowy Dokument Tekstowy”.

Oprócz zaplanowanych nagród głównych w postaci honorarium i wydania zwycięskiej książki w każdej kategorii, nasi jurorzy przeczytali uważnie Państwa zbiory wierszy, esejów i opowiadań pod kątem wybrania z nich pojedynczych najlepszych tekstów. Ich autorom zaproponujemy płatną publikację w antologii pokonkursowej oraz w kwartalniku i na portalu „Nowy Napis”.

Na pierwszą edycję konkursu napłynęło 454 zgłoszeń, spośród których jury wyróżniło:

Nagrodzone książki można kupić w sklepie internetowym Instytutu Literatury oraz w księgarniach.